CESD12VD5
Mfr.Part #
CESD12VD5
Manufacturer
SMC Diode Solutions
Package/Case
Datasheet
CESD12VD5
Description
12V TVS,PACKAGE SOD-523, TVS ARR
Stock
80000
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
45pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
9A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Power - Peak Pulse :
220W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-523
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
14.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V (Max)